MĄDRE DZIECKO - DOBRY START

Rozwój sprawności czytania, umiejętności uczenia się i poczucia własnej wartości dla dzieci z klas 1 i 2

Jest to program specjalnie skonstruowany dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na ścieżce uczenia się w szkole.

To doskonały czas, żeby dziecko poznawało nową, ciekawą wiedzę, wykonywało eksperymenty i doświadczenia naukowe, rozwijało umiejętność czytania i uczenia się, bo to wszystko będzie ułatwiać funkcjonowanie w szkole.

Program „Dobry start” uczy i bawi, rozwija i zaciekawia światem.

4 elementy kursu, które rozwiną możliwości Twojego dziecka

 1. Nauka i rozwijanie sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego

  Zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w szkole. Wszystkie czytanki, które poznaje dziecko, poparte są eksperymentami naukowymi, zabawami i grami. Sprawiają one, że dzieci nie mogą doczekać się kolejnej „lekcji” czytania. W trakcie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych czytankach, dzięki czemu dzieci uczą się myśleć, wrażać swoje opinie i dyskutować.

  Specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem sprawi, że dziecko szybciej zacznie osiągać sukcesy związane z umiejętnością czytania, niż dzieci, które uczą się przez żmudne składanie literek. Dziecko naturalnie i bez wysiłku osiąga biegłość czytania i nie zraża się do książek, jak czasami ma to miejsce podczas nauki metodami szkolnymi. To bardzo cenne również dlatego, że dzieci, które lubią i potrafią sprawnie czytać, zwykle lepiej się uczą.

  Czytanie rozwija pamięć i myślenie oraz przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię i koncentrację. Oczytane dziecko dysponuje większą wiedzą, ma bogatsze słownictwo.

  W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek.

 2. Eksperymenty naukowe

  Dzieci uwielbiają eksperymentować. Wykonywanie doświadczeń naukowych jest najbardziej naturalnym sposobem na zainteresowanie dziecka światem przyrody, fizyką i chemią. Eksperymentując, Twoje dziecko rozwinie umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań.

  Podczas zajęć, mali kursanci badają właściwości wody i powietrza, obserwują preparaty pod mikroskopem. Piekąc bułki Twoja pociecha dowie się, dlaczego ciasto rośnie i odkryje właściwości dwutlenku węgla. Budując wulkan, pozna reakcje chemiczne kwasów i zasad. Zbuduje nawet silnik elektryczny!

  Zagadnienia naukowe, omówione na odpowiednim dla dzieci poziomie, poszerzają ich wiedzę a tym samym pozwalają „zabłysnąć” w szkole. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia.

 3. Rozwojowość i poczucie własnej wartości

  Na każdych zajęciach dzieci mają okazję „budzić w sobie olbrzyma”. To nasze autorskie ćwiczenia rozwijające w dzieciach dziewięć kluczowych cech, które pomagają odnosić im w życiu sukcesy. Twoje dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony! Ponadto, różne gry i zabawy nauczą dziecko, jak radzić sobie z emocjami a odgrywane dramy rozwiną jego umiejętność nawiązywania dobrych relacji z innymi.

  Proponowane przez nas działania twórcze, utrwalają poznaną wiedzę i rozwijają artystyczne talenty dziecka.

  Program jest prowadzony w duchu myślenia rozwojowego.

  Twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom, mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Postawa rozwojowa sprawia, że dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy.

 4. Trening koncentracji i pamięci

  Mimo, że na tym etapie edukacji, dzieci nie muszą jeszcze wykazywać się umiejętnością biegłego zapamiętywania naukowych faktów (zacznie się to dopiero w klasie 4), jest to dobry czas, na spokojne przygotowanie się do wyzwań, które pojawią się przed Twoim małym uczniem za kilka lat.

  Dzieci podczas zajęć nauczą się swoich pierwszych technik pamięciowych i Map Myśli. Ten sposób uczenia się angażuje kreatywność i wyobraźnię. W formie różnych zabaw dzieci będą trenować i gimnastykować pamięć i tym samym opanowywać techniki, które sprawią, że w przyszłości, nauka będzie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

  Ważnym elementem sprawnego uczenia się jest umiejętność koncentracji. Na każdych zajęciach dzieci będą trenować różne techniki, które rozwiną ich zdolność koncentracji.

A wszystko to w formie gry…

Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci najchętniej uczą się, kiedy nauka połączona jest z jakąś formą gry. Dlatego opracowaliśmy dla dzieci grę paragrafową „Pierwsza kosmiczna przygoda”. Dzieci, jako Adepci Międzygalaktycznej Szkoły, wykonują tajemnicze misje i zdobywają coraz wyższe poziomy rozwoju poszczególnych umiejętności, co sprawia, że bardziej angażują się w trening. Za Cosmo Credyty, które są przyznawane po każdym treningu, dzieci „kupują” potrzebne do wykonania misji akcesoria. Gra łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym gamifikacją – jest to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować do zmiany zachowań w prawdziwym życiu.

Dzieci kochają taki sposób uczenia się, gdyż gra sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy.

Psychologowie odkryli, że jeżeli dzieci są przekonane, że trening jest formą gry, wierzą, że mogą więcej. A to dokładnie chcemy osiągnąć.

Na zajęciach również będą regularnie odbywać się rozgrywki „Gniewu Smoka”. Jest to specjalnie skonstruowana gra edukacyjna, która pomaga dzieciom opanować poprawną ortografię, tabliczkę mnożenia i potrzebne wzory matematyczne.

Dlaczego warto?

 • Dzieci w wieku przedszkolnym mają dużą łatwość uczenia się, nic nie jest dla nich trudne!
 • Przedszkolaki uczone czytania przez zabawę, w przyszłości czytają znacznie sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają również żadnych problemów z nauką w szkole, kiedy już do niej pójdą 🙂
 • Czytające przedszkolaki mają poczucie, że potrafią robić „coś extra” i czerpią z tego dużo radości.
 • Dziecko nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.
 • Maluch zainteresuje się światem fizyki i chemii. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować a utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
 • Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń do nas i umów się na lekcję!

Zadzwoń: 

tel: 33/ 8151514

lub 513028497

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Skorzystaj z formularza i zapisz się na lekcję próbną