MAŁY ODKRYWCA “PRZYGODA NA BEZLUDNEJ WYSPIE”

Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego dla dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Czy wiesz, że Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się szybciej niż jakikolwiek dorosły. Gdybyście dzisiaj wyjechali do Japonii, kto z was szybciej nauczyłby się języka japońskiego, Ty czy twoje dziecko? Dzieje się tak dlatego, że teraz w mózgu dziecka rozwijają się jego najważniejsze funkcje umysłowe. To, jak zostaną one wykształcone, będzie miało wpływ na jakość uczenia się w szkole, która przecież jest tuż, tuż… Dlatego jest to doskonały czas na rozpoczęcie zabaw, które rozwiną zdolności Twojego maluszka.

Artboard-1-copy-10@2x

„Umiem coś ekstra!” – świat wyrazów i książeczek

Program Mały Odkrywca „Przygoda na bezludnej wyspie” jest przygotowany specjalnie na potrzeby 5 i 6 – latków, którzy za chwilę postawią swoje pierwsze kroki w szkole.

Głównym celem zajęć, jest nauka czytania przez zabawę. Dzieci na zajęciach przeżywają ciekawe przygody, o których później czytają w swoich książeczkach. Ich pierwsze kroki na „ścieżce czytania” kojarzą się z zabawą i przyjemnością, dlatego mali absolwenci naszych kursów, bardzo lubią czytać, a to zawsze przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację. To nie jest przypadek, że najlepsi uczniowie w szkole najlepiej czytają.

Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole.

Dzięki przygodzie na bezludnej wyspie twoje dziecko nauczy się czytać i znacznie więcej…:

Program Mały Odkrywca „Przygoda na bezludnej wyspie” jest to logicznie skonstruowana gra przygodowa, w której Dzieci bawią się w podróżników, którzy znaleźli się na tajemniczej wyspie. Tam znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni. W ten sposób rozpoczyna się ich niezwykła wyprawa po epokach i kontynentach ale również podróż w świat wyrazów, książek i eksperymentów naukowych.

Mali odkrywcy odwiedzą różne zakątki świata i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi. Na kursie nie zabraknie ciekawej wiedzy, fascynujących książeczek i wyzwań, które rozwiną charakter małych podróżników.

Dzieci dowiedzą się jak żyli ludzie pierwotni, kim byli rycerze, dlaczego ptak lata, jak zbudowany jest jego szkielet i pióra, kim jest astronom i astronauta, co bada paleontolog i samodzielnie zbadają właściwości powietrza, wody czy dwutlenku węgla. Odkryją poprzez eksperymenty i naukowe badania tajemnice dźwięku i światła.

Uczestnictwo w programie i w specjalnie skonstruowanych grach i zabawach rozwinie nie tylko umiejętność czytania ale również cechy, takie jak poczucie własnej wartości, rozwojowość, optymizm, entuzjazm, czy ciekawość, które są niezbędne, żeby dobrze radzić sobie w szkole.

Twoje dziecko rozwinie swój niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

  • Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując dziewięć specjalnie przygotowanych książeczek będziemy bawić się z Twoim dzieckiem wyrazami, wyrażeniami i literkami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach, dzięki temu chętnie po nie sięgają.
  • Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego samolot lata a ptak unosi się w powietrzu. Dzięki eksperymentom Twoje dziecko samo to odkryje. Na każdych zajęciach wykonujemy z dziećmi fascynujące eksperymenty. Dzięki eksperymentowaniu przedszkolaki rozwiną umiejętność dedukcji, przewidywania i myślenia. Przygotuj się też na to, że Twoje dziecko nie raz zaskoczy cię swoją wiedzą na temat otaczających nas zjawisk!
  • Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Jeśli przyjdziesz na lekcję pokazową dowiesz się, co naukowcy odkryli u dzieci czteroletnich i jaki to miło związek z ich wiedzą o mózgu.
  • Gry integracyjne i dramy – twoja pociecha będzie chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyć w zajęciach przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się będzie bawić. W Akademii Nauki, dzieci nowych umiejętności uczą się w sposób naturalny – niejako “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Dramowa przygoda, biorąca swój początek na bezludnej wyspie, oraz tajemnicze listy przychodzące do dzieci przez cały czas trwania kursu, będą je inspirować do przeprowadzania badań i eksperymentów. Zabawa w zaginionych podróżników staje się tą częścią kursu, która łączy wszystkie jego elementy.

Dlaczego warto?

  • Dzieci w wieku przedszkolnym mają dużą łatwość uczenia się, nic nie jest dla nich trudne!
  • Przedszkolaki uczone czytania przez zabawę, w przyszłości czytają znacznie sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają również żadnych problemów z nauką w szkole, kiedy już do niej pójdą 🙂
  • Czytające przedszkolaki mają poczucie, że potrafią robić „coś extra” i czerpią z tego dużo radości.
  • Dziecko nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.
  • Maluch zainteresuje się światem fizyki i chemii. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować a utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
  • Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń do nas i umów się na lekcję!

Zadzwoń: 

tel: 33/ 8151514

lub 513028497

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Skorzystaj z formularza i zapisz się na lekcję próbną