amakids-logo

Arytmetyka Mentalna™

Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany zestaw ćwiczeń, który rozwinie zdolności umysłowe i twórcze Twojego dziecka. Wykorzystujemy japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, który rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu.

Nauka arytmetyki mentalnej w młodym wieku przyczynia się do istotnego wzrostu szybkości i percepcji przetwarzania danych w mózgu, a dzięki długotrwałym efektom Twoje dziecko osiągnie sukcesy w długiej perspektywie życia.

Arytmetyka Mentalna to metoda, dzięki której Twoje dziecko posiądzie dodatkowo umiejętność obliczeń arytmetycznych bez użycia kalkulatora, komputera i innych narzędzi do pisania. Narzędziami pracy są: japońskie liczydło SOROBAN, autorskie gry logiczne, ćwiczenia kinezjologiczne w tym kostka rubika – SpeedCubing.

Czy zdajesz sobie sprawę, że…

Międzynarodowy Instytutu Edukacyjny TIMSS zbadał, że polscy uczniowie klas 1-4 uzyskują coraz gorsze rezultaty w obszarze kompetencji matematyczno-logiczno-przyrodniczych *(porównanie 2015 i 2019, kolejne badanie 2023)

Dlaczego ?
Ciągłe zmiany w polskim systemie edukacji, nieudolne decyzje i wadliwe założenia programowe powodują obniżanie jakości kształcenia w polskich szkołach.

Międzynarodowy Instytutu Edukacyjny TIMSS zbadał, że dzieci w Japonii i Rosji wykazują znacznie wyższe kompetencje matematyczno-logiczne niż ich rówieśnicy z innych krajów.

Dlaczego ?
To między innymi dzięki metodzie liczydła Soroban, które jest podstawowym narzędziem budowania kompetencji matematyczno-logicznych w obu systemach edukacji.

 

Podaruj swojemu dziecku przewagę !

Jako rodzice dążymy do tego, aby nasze dzieci po prostu poradziły sobie w przyszłości. Co to znaczy w dzisiejszych czasach? Odpowiedź tkwi w zbudowaniu u dzieci 3 ważnych umiejętności, które kształcimy w ramach kursu Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids.

Projekt_bez_tytuu-3

Kształcimy logikę

Brzmi banalnie? A jednak w polskiej szkole wciąż dominuje model, który skupia się na zapamiętywaniu informacji, zamiast nauczać wykorzystywania współczesnych narzędzi jako źródła danych. Nasze ćwiczenia i gry rozwojowe wspierają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia. Dzięki autorskim treningom brainfitness dostosowanym do wieku dziecka uczymy skutecznego rozwiązywania problemów.

Myślenie analityczne

Zdaniem socjobiologów zdolność dokonywania wyborów jest jedną
z kluczowych cech osobowości. Nasze ćwiczenia kształcą umiejętność selektywnego doboru potrzebnych danych z chaosu informacyjnego. Istotnie zwiększamy pewności siebie dziecka. W następstwie czego dzieci szybciej i chętniej
podejmują skuteczne decyzje.

Trenujemy skupienie uwagi

Dzisiejszy świat dostarcza dziecku bardzo wielu bodźców, które rozpraszają jego uwagę, powodują nerwowość co negatywnie wpływa na jego rozwój. Nasze ćwiczenia mózgu trenują umiejętność skupienia uwagi. Twoje dziecko będzie umieć zarządzić tym stanem i efektywnie wykonywać
wybrane czynności

Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany program i
zestaw sprawdzonych, autorskich ćwiczeń rozwijających sprawność umysłową.

Japońskie liczydło Soroban

W pierwszym etapie zajęć dzieci używają liczydła,
by poznać techniki obliczeniowe.
Z czasem uczą się obliczeń na liczydle wyobrażonym (z zakresu dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia). Wizualizacja symboli
i obrazów
 liczb przełącza pracę mózgu z lewej półkuli na prawą, zapewniając pełna synchronizację
i stymulację sieci neuronowych.

Gry logiczne i pamięciowe

Wykorzystujemy gry edukacyjne mające na celu angażowanie dzieci, motywowanie ich do działania. Gry pobudzają do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów. Wpływają pozytywnie na pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.
Dodatkowo na platformie AMALand by AMAKids premiujemy dzieci za ich osiągnięcia i przyznajemy dodatkowe atrybuty.

Etapy zajęć AMAKids

osiągnięte rezultaty są indywidualną cechą każdego uczestnika

Etap 1

Trwa ok. 2 miesiące. W tym czasie rozpoczynamy naukę na liczydle i w zależności od grupy rozpoczynamy zajęcia od liczb jedno- lub dwucyfrowych (4 + 9 – 6 + 2 + 8 + 7- 7 + 6 – 3) . Kształcimy podstawy naszej metody. Trenujemy koncentrację, wyobrażenie, pamięć fotograficzną poprzez flash card oraz obliczenia w pamięci. Rozwijamy kompetencje analityczne.

Po tym etapie zaobserwujesz w swoim dziecku zupełnie nowe umiejętności.

Etap 2

Trwa ok. 4 miesięcy. Dodajemy i odejmujemy różne kombinacje liczb dwucyfrowych (14 + 29 – 16 + 12 + 18 + 37- 47 + 26). Ćwiczymy zręczność palców, których wypracowane ruchy używamy do wykonywania obliczeń wyobrażonych na późniejszym etapie. Rozwijamy umiejętności analityczne z wykorzystaniem kostki rubika oraz innych autorskich ćwiczeń wspomagających.

Po tym etapie Twoje dziecko będzie wykonywało zadziwiające zadania w pamięci.

Etap 3

Trwa ok. 6 miesięcy. Dodajemy i odejmujemy różne kombinacje liczb trzycyfrowych (141 + 298 – 216 + 112 + 218 + 337- 247). Ułożenie zadań z użyciem kostki rubika nie stanowi już problemu. Przechodzimy już na wyższy poziom rozwoju mózgu, zatem nasze ćwiczenia wyprzedzają te typowe dla danej grupy wiekowej.

Twoje dziecko zaczyna wykonywać obliczenia, których prawdopodobnie sam nie jesteś w stanie wykonać w pamięci.

Etap 4

Trwa ok. 8 miesięcy. Dodajemy, odejmujemy różne kombinacje liczb trzy- i czterocyfrowych (141 + 4298 – 5216 + 7112; 5218 ÷ 14; 337 x 87).
Jesteśmy już ekspertami w układaniu zadań z użyciem kostki rubika. Dzieci są w stanie skoncentrować uwagę na wielu czynnościach jednocześnie. Dostrzegają detale w otaczającym świecie na znacznie wyższym poziomie. Doskonały etap na połączenie umiejętności z nauką nowych języków obcych.

Twoje dziecko zdecydowanie wyróżnia się bystrością spośród swojej grupy wiekowej.

Etap 5

Trwa ok. 10 miesięcy. Etap mistrzowski. W dużej mierze skupiamy się na indywidualnych treningach. Etap mnożenia i dzielenia. Rozwijamy koncentrację uwagi. Dziecko nabyło umiejętności które spowodowały, że przyswajanie wiedzy jest szybkie i proste. Dzięki ponadprzeciętnie rozwiniętej sieci neuronowej, mózg naszego dziecka jest w stanie przetwarzać znacznie więcej informacji wykorzystując pełny potencjał obu półkul.
Etap rozwoju przebiega dynamicznie.

Twoje dziecko nabyło supermoce!

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń do nas i umów się na lekcję!

Zadzwoń: 

tel: 33/ 8151514

lub 513028497

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Jesteś zainteresowany
- skorzystaj z formularza