Musical English

Zajęcia Musical English są w założeniu kontynuacją zajęć Musical Babies dla dzieci powyżej 3 lat.


Na program składają się 3 poziomy, które korelują z wiekiem dzieci i przygotowują je do rozpoczęcia nauki w szkole w wieku 6 lat. Celem zajęć jest już nie tylko osłuchanie się z językiem angielskim, lecz poznanie w sposób aktywny słów, zwrotów, rymowanek i piosenek angielskich. Nieodzowne w tym procesie są płyty Musical English, które dziecko może słuchać w domu (aczkolwiek bez przymusu).


Materiał podzielony jest na bloki tematyczne (np kolory, zwierzęta domowe, itp), dodatkowo rozwijające wszechstronne umiejętności z innych dziedzin niezwiązanych bezpośdrednio z nauką języka obcego, tj z zakresu muzyki, rytmiki, oraz motoryki małej, jak i wiedzy ogólnej na przykład ekologii.

 


Dalej najważniejszym aspektem zajęć Musical English, podobnie jak Musical Babies jest prawidłowa wymowa. Mniej istotna w nauce na tym etapie jest sama liczba poznanych słówek, a najbardziej właśnie odpowiednia ich wymowa.


To prawidłowy wzorzec stanowi o sukcesie w nauczaniu dzieci do 6 roku życia i nabycie jak najlepszej wymowy kładzie podwaliny pod dalszą naukę.

 

Dzieci właśnie w tym wieku mają na tyle elastyczne narządy mowy i zdolności wykorzystania tego potencjału, że bez większych trudności porafią nauczyć się nawet najtrudniejszych dźwięków wymowy angielskiej, np. dżwięków występującego w słowach think, path, this, then.


Ta umiejetność powoli z wiekiem zanika. Błędy zakorzenione już w dzieciństwie natomiast bardzo trudno naprawić w przyszłości, dlatego właśnie tak niezbędne jest odpowiednie, stałe ćwiczenie prawidłowej wymowy i intonacji.

 

Na imponujące ilości nowych słówek i gramatykę przyjdzie czas później ...a tak na prawdę przez całe życie osoby uczącej się obcego języka.

 

Każde zajęcia Musical English mają określone składowe, co jest niezwykle ważne w edukacji małych dzieci, ze względu na zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i niezbędnej na tym etapie rutyny. Procesowi poznawczemu zawsze towarzyszy bardzo dużo ruchu i muzyki.

Dzieci uczą się nie zdając sobie z tego sprawy, przez „kontrolowaną" i twórczą zabawę. Na każdych zajęciach wykorzystywana jest bogata i zróżnicowana gama autorskich materiałów dydaktycznych, tj. plansze Musical English, karty obrazkowe (Flash Cards), domina, puzzle, Maty Edukacyjne Musical English, tzw. Story Boards (plansze z opwiadaniami) itp.


Dodatkowe książeczki z Kartami Pracy Musical English, jakie dzieci otrzymują do domu mają za zadanie umożliwić dziecku przećwiczenie poznanego materiału w domu, z rodzicem. Karty te wykorzystują sposobność wykonywania prac usprawniających inne zdolności niezwiązane stricte z nauką języka, tj. wycinanie, rysowanie po śladzie, przyporządkowywanie elementów do zbioru, itp.

 

 

 

 

Informacje na stronach:  Angielski dla dzieci Musical English-www.musicalbielsko.pl lub centrali MUSICAL BABIES

 

 

{youtube}yUi6rKyXG2k{/youtube}

{youtube}K2T-OUKxN2k{/youtube}  

{youtube}3urs92fm7pY{/youtube}

 

 

 

 

Artykuły Centrum Nauki i Muzyki:

 • Inspiracje dla rodziców dzieci szkolnych

  CZYTANIE TO PODSTAWA

  Jeżeli chcesz, żeby dziecko rozwijało swój sposób myślenia, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację, zainspiruj je do czytania książek.
  To bardzo ważne!

  Czytaj dziecku codziennie ciekawe książki szczególnie, jeżeli dziecko nie lubi tego robić samodzielnie! Znajdźcie jakieś hobby i czytajcie o nim wspólnie. Dyskutujcie o tym, co czytacie, o postawach bohaterów, o życiu na innych kontynentach lub w innych czasach. Uzbrój się w cierpliwość, a zobaczysz, że dziecko z czasem samo chętnie sięgnie po książkę. Zacznie błyszczeć swoją wiedzą i wykaże się umiejętnością analizy i logicznego myślenia!

 • Do inteligencji poprzez Muzykę

  Wyniki badań wsparte nauką dowodzą, że dzieci, które bardzo wcześnie i intensywnie zajmują się muzyką, szczególnie grą na instrumencie klawiszowym, są bardziej inteligentne niż dzieci, które takiej szansy nie miały. Poniżej kilka przykładów:

  >wczesne zajmowanie się muzyką pobudza obszerne potencjały inteligencji;
  >istnieje jednoznaczny związek między grą na instrumentach i rozwojem inteligencji;
  >„Intensywne zajmowanie się muzyką oraz aktywne muzykowanie wspierają cechy osobowości i sposobu zachowania jak wytrwałość, konsekwencja, odpowiedzialność, koncentracja, poleganie na sobie nawzajem, zdobywanie własnych doświadczeń oraz krytyczny dystans do własnej gry” – wypowiedź Prof. Hansa Günthera Bastiana po  wstępnych badaniach w berlińskich szkołach podstawowych. 

  Każde dziecko jest „człowiekiem-ucho”.

 • Szkolne role dzieci

  Każde dziecko ma naturalną potrzebę bycia zauważonym i docenionym. Kiedy dziecko idzie do szkoły, pragnie zaistnieć wśród rówieśników i chce, żeby Pani poświęciła mu swój czas i uwagę.

  Już po kilku dniach w szkole możemy zauważyć, że wśród dzieci następuje powolny, ale wyraźny podział na „lepszych” i „gorszych”. Rozpoczyna się proces obejmowania klasowych ról. 

  Jest to proces nieświadomy. Najbardziej komfortowo czują się dzieci, które obejmują tzw. „role wspierające”.
  Dzieci te są postrzegane jako zdolne, inteligentne, błyskotliwe. Role te przyjmują dzieci, które potrafią czytać, znają litery, liczą, mają dobrą pamięć, potrafią  skoncentrować się na zadaniu. Dzieci, które nie posiadają tych umiejętności, porównując się ze zdolnymi rówieśnikami, zaczynają czuć się „gorsze”.

Centrum Nauki i Muzyki

Kursy i warsztaty dla młodzieży i dorosłych:

Szkoła Muzyki Rozrywkowej
Kursy rozwoju i praca z zasobami

Centrum Nauki i Muzyki w sieci:

© Akademia Nauki w Bielsku-Białej  |  ul.Górska 3a,   Bielsko-Biała,    tel. (33) 815 15 14