Chcesz by twoje dziecko traktowało naukę jako radosne odkrywanie świata, czytanie było dla niego przyjemnością i do wszystkiego w życiu podchodziło z wewnętrznym przekonaniem ?dam sobie radę?

A może sam chcesz szybciej czytać, łatwiej się uczyć, mieć więcej czasu dla siebie?
W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu.

Akademia Nauki powstała w 1998 roku. Jest największą siecią edukacyjną zajmującą się rozwojem możliwości percepcyjnych człowieka. 

Akademia Nauki to sieć licencjonowanych ośrodków na terenie całego kraju. 
Od roku 2008 działamy również w Bielsku-Białej

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych programów by ułatwić swoim dzieciom lub sobie odnalezienie się w galopującym świecie społeczeństwa informacyjnego, nabrania pewności siebie, własnych zasobów i możliwości.

Naszą misją jest podnoszenie jakości życia człowieka. 

Osiągamy to poprzez uczenie w jaki sposób można pełniej wykorzystywać możliwości swojego umysłu, oraz poprzez ograniczenie napięć i stresów związanych z uczeniem.
Propagujemy styl naturalnego uczenia się, który niesie za sobą zadowolenie i poczucie pewności siebie.

 {youtube}1BoTDys1pk8&list=UUxQCEzKplrJRQiWWklU-kVA{/youtube}

Akademia Nauki w Bielsku-Białej jest:
NIEPUBLICZNĄ PLACÓWKĄ OŚWIATOWO-WYCHOWAWCZĄ
wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Miasto Bielsko-Biała.

 


 

Artykuły Centrum Nauki i Muzyki:

 • Inspiracje dla rodziców dzieci szkolnych

  CZYTANIE TO PODSTAWA

  Jeżeli chcesz, żeby dziecko rozwijało swój sposób myślenia, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację, zainspiruj je do czytania książek.
  To bardzo ważne!

  Czytaj dziecku codziennie ciekawe książki szczególnie, jeżeli dziecko nie lubi tego robić samodzielnie! Znajdźcie jakieś hobby i czytajcie o nim wspólnie. Dyskutujcie o tym, co czytacie, o postawach bohaterów, o życiu na innych kontynentach lub w innych czasach. Uzbrój się w cierpliwość, a zobaczysz, że dziecko z czasem samo chętnie sięgnie po książkę. Zacznie błyszczeć swoją wiedzą i wykaże się umiejętnością analizy i logicznego myślenia!

 • Do inteligencji poprzez Muzykę

  Wyniki badań wsparte nauką dowodzą, że dzieci, które bardzo wcześnie i intensywnie zajmują się muzyką, szczególnie grą na instrumencie klawiszowym, są bardziej inteligentne niż dzieci, które takiej szansy nie miały. Poniżej kilka przykładów:

  >wczesne zajmowanie się muzyką pobudza obszerne potencjały inteligencji;
  >istnieje jednoznaczny związek między grą na instrumentach i rozwojem inteligencji;
  >„Intensywne zajmowanie się muzyką oraz aktywne muzykowanie wspierają cechy osobowości i sposobu zachowania jak wytrwałość, konsekwencja, odpowiedzialność, koncentracja, poleganie na sobie nawzajem, zdobywanie własnych doświadczeń oraz krytyczny dystans do własnej gry” – wypowiedź Prof. Hansa Günthera Bastiana po  wstępnych badaniach w berlińskich szkołach podstawowych. 

  Każde dziecko jest „człowiekiem-ucho”.

 • Szkolne role dzieci

  Każde dziecko ma naturalną potrzebę bycia zauważonym i docenionym. Kiedy dziecko idzie do szkoły, pragnie zaistnieć wśród rówieśników i chce, żeby Pani poświęciła mu swój czas i uwagę.

  Już po kilku dniach w szkole możemy zauważyć, że wśród dzieci następuje powolny, ale wyraźny podział na „lepszych” i „gorszych”. Rozpoczyna się proces obejmowania klasowych ról. 

  Jest to proces nieświadomy. Najbardziej komfortowo czują się dzieci, które obejmują tzw. „role wspierające”.
  Dzieci te są postrzegane jako zdolne, inteligentne, błyskotliwe. Role te przyjmują dzieci, które potrafią czytać, znają litery, liczą, mają dobrą pamięć, potrafią  skoncentrować się na zadaniu. Dzieci, które nie posiadają tych umiejętności, porównując się ze zdolnymi rówieśnikami, zaczynają czuć się „gorsze”.

Centrum Nauki i Muzyki

Kursy i warsztaty dla młodzieży i dorosłych:

Szkoła Muzyki Rozrywkowej
Kursy rozwoju i praca z zasobami

Centrum Nauki i Muzyki w sieci:

© Akademia Nauki w Bielsku-Białej  |  ul.Górska 3a,   Bielsko-Biała,    tel. (33) 815 15 14